turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Ekim 2019, 13:00


Yeditepe Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

A Survey of Orlicz Algebras on Locally Compact Groups

Serap Öztop Kaptanoğlu
İstanbul University, Türkiye

Let G be a locally compact group, $\Phi$ be a Young function, and denote by $L^{\Phi(G)}$ the associated Orlicz space. This talk is a survey of results on Banach algebra and Banach module structures of Orlicz spaces on G that we have obtained recently in collaboration with our colleagues. We present conditions for an Orlicz algebra to be Arens regular. We investigate their cohomological properties such as amenability. We determine when an Orlicz algebra is an operator algebra. Our approach can be applied to a vast variety of cases and extend the results in the classical situation.
Analiz İngilizce
Seminar Room

botan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır