turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


16 Ekim 2019, 13:40


Sabancı Üniversitesi Cebir Seminerleri

On nilpotent automorphism groups of function fields

Burçin Güneş
Sabancı University, Türkiye

We study the automorphisms of a function field of genus g ≥ 2 over an algebraically closed field of positive characteristic p. More precisely, we show that the order of a nilpotent subgroup G of its automorphism group is bounded by 16(g − 1) when G is not a p-group. We show that if |G| = 16(g − 1), then g − 1 is a power of 2. Furthermore, we provide an infinite family of function fields attaining the bound. This is a joint work with Nurdagül Anbar.
Cebir İngilizce
FENS building on Sabancı Campus in room G035

sena 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır