turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


11 Haziran 2019, 10:15


İstanbul Ayrık Matematik Toplantıları

Graph Theory and Probability

John Gimbel
University of Alaska, Amerika Birleşik Devletleri

We will consider some of the classic results in probabilistic graph theory and see why they are of interest to others working in the field. We will then consider some contemporary applications. In particular, we will show that if H is a fixed graph and G is a graph drawn at random from the set of all graphs on n vertices, then it is almost surely the case that every set with at least log(n) vertices in G contains an induced copy of H. Here, the base of the log depends on G. This provides extremal graphs in many different situations.
Çizge Kuramı ve Kombinatorik İngilizce
IMBM Seminar Room, Bogazici University South Campus

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır