turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


10 Haziran 2019, 11:30


İstanbul Ayrık Matematik Toplantıları

Ramsey Theory and Coloring

John Gimbel
University of Alaska, Amerika Birleşik Devletleri

A cocoloring of a graph is a coloring where each color class induces a complete or empty graph. We will introduce the topic of cocolorings and show how the parameter provides a link between Ramsey Theory and traditional graph colorings. Results in these areas tell us something about the difficulty of computing the cochromatic number and provide bounds. Further, we consider some extremal results developed by Paul Erd ̈os and myself and use probabilistic methods to show they are, in some sense, best possible. We will develop some variants on the topic and see a role that probability plays in providing extremal examples.
Çizge Kuramı ve Kombinatorik İngilizce
IMBM Seminar Room, Bogazici University South Campus

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır