turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Mayıs 2019, 15:30


Orta Doğu Teknik Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

An Obstruction for Algebraic Realization of Smooth Closed Manifolds with Prescribed Algebraic Submanifolds and Some Examples

Yıldıray Ozan
Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Türkiye

First I will review the history of Algebraic Realization Problem of Smooth Manifolds starting from Seifert's 1936 result to Tognoli and to Akbulut and King. Then I will introduce some tools typical to the subject like algebraic homology and strongly algebraic vector bundles. Finally, I will present a result (joint with one of my former masters' student Arzu Çelikten) which introduces an obstruction for a topological vector bundle to admit a strongly algebraic structure. Using this obstruction we will construct examples of manifolds promised in the title.

NOT: Early start for this talk

Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, ODTU.
İlgili Web Bağlantısı

sena 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır