turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Mayıs 2019, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Genel Seminer

Mathematical work of M. Yurdakul, and beyond

Elif Uyanık and Ersin Kızgut
METU, Türkiye

We report on the work of Yurdakul in mathematical analysis done in collaboration with several co-authors. The talk will be themed around the class of Köthe echelon spaces, which arises as projective limits of usual weighted Banach spaces. We introduce a new space of analytic functions in which the monomials are a Schauder basis. As an application, by breaking up the monomial expansion into dyadic blocks of polynomials, we show that the sequence space representation coincides with a Köthe echelon space. We also treat Köthe (co)echelon spaces as locally convex algebras.
Analiz İngilizce
Cahit Arf Auditorium (M13)

odtu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır