turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Mayıs 2019, 15:40


Atılım Üniversitesi Genel Seminer

Implications of the index of a fixed point subgroups

Erkan Murat Türkan
Çankaya University, Türkiye

Let G be a finite group and A be a subgroup of the automorphism group Aut(G) of G. In this work, we studied the influence of the index of fixed point subgroup of A in G on the structure of G. When A is cyclic, we proved the following: (1) [G, A] is solvable if this index is squarefree and the orders of G and A are coprime. (2) G is solvable if the index of the centralizer of each x in H−G is squarefree where H denotes the semidirect product of G by A.
Grup Teorisi İngilizce
FEF 404

denizmercan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır