turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Mayıs 2019, 14:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

On The Generation Of Stable Kerr Frequency Combs In The Lugiato-Lefever Model Of Periodic Optical Waveguides

Sevdzhan Ahmedov Hakkaev
İstanbul Aydın Üniversitesi, Türkiye

We consider the Lugiato-Lefever (LL) model of optical fibers. We construct a two parameter family of steady state solutions, i.e. Kerr frequency combs, for small pumping parameter h > 0 and the correspondingly (and necessarily) small detuning parameter, α > 0. These are O(1) waves, as they are constructed as bifurcation from the standard cnoidal solutions of the cubic NLS. We identify the spectrally stable ones, and more precisely, we show that the spectrum of the linearized operator contains the eigenvalues 0,−2α, while the rest of it is a subset of {µ : ℜµ = −α}. This is in line with the expectations for effectively damped Hamiltonian systems, such as the LL model.
Matematik İngilizce
İ.Ü. Matematik Bölümü D-II

iu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır