turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


15 Mayıs 2019, 15:30


İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölüm Seminerleri

Data Science in Business

Çağlar Subaşı
TEB BNP Paribas, Türkiye

This speech will focus on establishing a concrete idea about Data Science discipline and its ‘bridge’ role between business and academic fields. Firstly, we will demystify what Data Science is, why it is so popular nowadays, and what kind of analytical and technological skills are essential to be a Data Scientist. Then we will pass that bridge with the help of a ‘Use Case’ problem derived from Banking sector. CRISP-DM schema will be our guide during the case study.

NOT: https://tr.surveymonkey.com/r/TWT9PBK linkindeki anketi doldurmanız gerekmektedir.

Ekonomi ve Finans İngilizce
İTÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Toplantı Salonu
İlgili Web Bağlantısı

itu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır