turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


29 Nisan 2019, 13:40


Bilkent Üniversitesi Topoloji Seminerleri

High acyclicity of p-subgroup complexes for the symmetric groups

Cihan Bahran
University of Minnesota, Amerika Birleşik Devletleri

For any finite group G and a fixed prime p, the topology of the poset of nontrivial elementary abelian p-subgroups contains significant information about the representations of G in characteristic p. For the symmetric group, this poset and its homology remain rather mysterious. A reasonable conjecture is that larger symmetric groups should have topologically more connected posets. I will rephrase this conjecture as a representation stability phenomenon ala Church-Ellenberg-Farb, and provide evidence for it by exhibiting high acyclicity of certain subposets.
Topoloji İngilizce
Matematik Bölümü Seminer Odası SA - 141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır