turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Nisan 2019, 15:40


Bilkent Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

Evaluation codes defined on subsets of a toric variety

Mesut Şahin
Hacettepe University, Türkiye

In this talk, we review algebraic methods for studying evaluation codes defined on subsets of a toric variety. The key object is the vanishing ideal of the subset and its Hilbert function. We reveal how invariants of this ideal such as multigraded regularity and multigraded Hilbert polynomial relate to parameters of the code. Time permitting, we share the nice correspondence between subgroups of the maximal torus and lattice ideals as their vanishing ideals.

NOT: Tea and cookies will be served before the talk.

Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, Bilkent.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır