turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Nisan 2019, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Genel Seminer

A Variational Approach to the Cauchy Polar Decomposition

Cem Tezer
ODTÜ, Türkiye

Originating in its simplest form in continuum mechanics and having obvious generalizations in Hilbert spaces, the Cauchy Polar Decomposition stipulates that a non-singular matrix can be uniquely expressed as the product of an orthogonal and a symmetric positive definite matrix. It has been recently observed that with respect to the natural inner product structure on the vector space of square matrices, the orthogonal part is the element of the group of orthogonal matrices closest to the given matrix. The speaker notes that the symmetric, positive definite part can be regarded as the Lagrange multipliers in the same variational setting.
Cebir, Analiz İngilizce
Gündüz İkeda Seminar Room

odtu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır