turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


05 Nisan 2019, 13:30


Çankaya Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

What is a Leavitt path algebra?

Müge Kanuni
Düzce Üniversitesi, Türkiye

We will give a survey of the last 15 years of research done in a particular example of non-commutative rings flourishing from the fact that free modules over some non-commutative rings can have two bases with different cardinality. Surprisingly enough not only non-commutative ring theorists, but also C*-algebraists gather together to advance the work done. The interplay between the topics stimulates interest and many proof techniques and tools are used from symbolic dynamics, ergodic theory, homology, K-theory and functional analysis. Open problem pages are put up and research schools are organized throughout the world. Over 150 papers have been published on this structure, so called Leavitt path algebras, which is constructed on a directed graph.
Cebir İngilizce
Çankaya Üniversitesi, Merkez Kampüs, R-213
Ek Dosya

cankayamcs 20.03.2020_14:07'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır