turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


01 Nisan 2019, 13:40


Bilkent Üniversitesi Topoloji Seminerleri

Cohomology of Infinite Groups Realizing Fusion Systems

Muhammed Said Gündoğan
Bilkent University, Türkiye

Given a fusion system F defined on a p-group S, there exist infinite group models, constructed by Leary and Stancu, and Robinson, that realize F. We study these models when F is a fusion system of a finite group G. In this talk we mention our result which relates the cohomology of an infinite group model π to the cohomology of the group G. Also, we mention a family of examples for which the cohomology of the infinite group obtained using the Robinson model is different than the cohomology of the fusion system. This is a joint work with Ergün Yalçın.
Topoloji İngilizce
Bilkent Matematik Bölümü Seminer Odası SA - 141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır