turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


01 Nisan 2019, 15.30


Yozgat Bozok Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Düzgün İstatistiksel Yakınsaklık İçin Altdiziler Yardımıyla Elde Edilen Sonuçlar

Tuğba Yurdakadim
Hitit Üniversitesi, Türkiye

Bu konuşmada verilen bir dizinin yakınsaklığını, düzgün istatistiksel yakınsaklığını, farklı ölçülerle, altdiziler yardımıyla ifade eden teoremlerden bahsedilecektir ve hatta kategori kavramı kullanarak elde edilen bir sonuç da verilecektir. Ayrıca düzgün istatistiksel yakınsaklık için bir karakterizasyon sağlayacak Cauchy tipli kriter verilecek ve verilen bir seri ile alt serilerinin arasındaki ilişki düzgün istatistiksel yakınsaklık ile kurulacaktır.
Analiz Türkçe
Yozgat Bozok Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümü, 403 numaralı sınıf. YOZGAT
İlgili Web Bağlantısı

bozok 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır