turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


22 Mart 2019, 14:00


Selçuk Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Etkili Sunum Hazırlama Sanatı: PREZİ

Cengiz Apaydın
Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi, Türkiye

Prezi, online tabanlı bir sunum portalıdır. Prezi ile sunumlarınıza hayat verebilir, düşüncelerinizi çok daha etkili bir şekilde anlatabilir ve sunumlarınızı dinleyiciler ile etkileşimli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Prezi’nin kullanımı oldukça basittir ve en karmaşık konuları dahi dinleyicilerinize aktarabilirsiniz. İnsan beyni düşünce üretiminde doğrusal yapıya sahip değildir. Olaylara ve durumlara çok yönlü bakabilir, büyük resmi görebilir veya detaylara yoğunlaşabilir. Klasik sunum araçları doğrusal düzende ilerlemektedir. Prezi, size 3 boyutlu ve serbest bir çalışma alanı sağlar. Günümüzde Ted Talk’larda da oldukça sık kullanılan Prezi, Dünya’da 360 milyona ulaşan kullanıcı kitlesi ile uluslararası bir bilgi paylaşım noktası haline de gelmiştir. Teknolojinin gelişim hızının bu kadar yüksek olduğu günümüzde, klasik sunum yöntemlerinin çok ötesindeki Prezi kullanımı ücretsizdir. Yüzlerce taslak tasarımdan birini kolayca seçebilir veya Prezinizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Hazırladığınız Prezileri sadece sınıfta veya konferans salonunda değil Dünya’nın bir diğer ülkesine online olarak sunabilirsiniz. Dersten Başlıklar: Prezi nedir? Neler yapar? Prezi sunum ön izlemeleri Düzenleme Araçları Prezi masaüstünü kullanmak Prezi ile Başlamak Bir hesap oluşturmak Arayüzü anlamak Hareketli ölçekleme ve döndürme (rotate) araçları İlk kez Prezi Oluşturmak Tema Sihirbazını kullanmak Temel içerik eklemek Metin oluşturmak Çerçeveler oluşturmak Şekiller çizmek Diyagramlar eklemek Öğeleri gruplandırmak Görsel ve işitsel obje eklemek Prezi masaüstü ile prezi web sitesi arasında senkronizasyon Preziyi paylaşmak Gizlilik ayarlarını yapılandırmak Bir web sitesine Prezi eklemek Taşınabilir Prezi hazırlamak
Diğer Türkçe
Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik-İstatistik Seminer Salonu
Ek Dosya
İlgili Web Bağlantısı

selcukuniv 20.03.2020_14:07'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır