turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


21 Mart 2019, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Genel Seminer

On a tensor product C*-algebra acting on the Hardy space of the bi-disc with applications to composition operators

Uğur Gül
Hacettepe University, Türkiye

In this talk we will be concerned with a tensor product C*-algebra generated by Toeplitz operators with QC(quasi-continuous) symbols and Fourier multipliers acting on the Hardy space of the bi-disc. An exact characteriztion of Fredholmness of certain linear algebraic combination of Toeplitz operators and Fourier multipliers will be given. As an application, an exact characterization of the essential spectrum of a "quasi-parabolic" composition operator acting on the Hardy space of the bi-disc will be given. This is the result of a joint work with B.B. Koca of Istanbul University.
Cebir, Analiz İngilizce
Gündüz İkeda Seminar Room

odtu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır