turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


06 Mart 2019, 14:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Capparelli Özdeşlikleri ve Kanade-Russell Sanıları için Andrews-Gordon Benzeri Çoklu Seriler

Kağan Kurşungöz
Sabancı Üniversitesi, Türkiye

Rogers-Ramanujan özdeşliklerinden sonra tamsayı parçalanışları teorisindeki en şaşırtıcı sonuçlardan biri Capparelli özdeşlikleridir. Özdeşliklerin tarihçelerinden biraz bahsettikten sonra Capparelli özdeşlikleri için Andrews-Gordon benzeri çoklu seriler inşa edeceğiz. Vakit kalırsa benzer inşaları Kanade-Russell sanıları, Göllnitz-Gordon özdeşlikleri, Göllnitz'in küçük parçalanış özdeşliği, ve Schur'un parçalanış özdeşliği için yapacağız.
Matematik Türkçe
İ.Ü. Matematik Bölümü D-II

iu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır