turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


06 Mart 2019, 15:00


İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölüm Seminerleri

Dijital Dönüşüm ve Yaşamımıza Etkileri

Hüseyin Halıcı
ENOSAD, Türkiye

Çağların yüzyıllardan neredeyse yıllar seviyesine indiği bir dönem yaşadığımız bu günlerde, dijital dönüşüm tüm dünyanın gündemini oluşturmaktadır. Dijital dönüşümün sanayideki şeklini Sanayide Dijital Dönüşüm ya da popüler deyim ile Endüstri 4.0 olarak değerlendirebiliriz. Aslında dijital dönüşüm başlangıçta sanayi olarak dikkate alınmasına karşın daha sonrasında da sadece üretim alanlarında değil ayrıca yaşantımızın tamamını kapsayan alanlarda dikkate alınarak tüm yaşantımızın dijital dönüşümü olarak değerlendirilmiştir. Bu kavramlar Japonya gibi ülkelerde Toplum 5.0 gibi kavramlarla adlandırılmaktadır. Ancak gerek Sanayide Dijital Dönüşüm (Endüstri 4.0) ya da dijital Dönüşüm (Toplum 5.0) artık hepimiz ve yaşantımız için vazgeçilmez bir olgudur.
Diğer Türkçe
Fen-Edebiyat Fakültesi A1

itu 20.03.2020_14:07'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır