turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


22 Şubat 2019, 14:00


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Matematik Topluluğu Seminerleri

Varyans Analizi

Sevgi Demircioğlu
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Türkiye

Ronald Fisher tarafından geliştirilen varyans analizi tekniği başta biyoloji ve psikoloji olmak üzere tıp, ekonomi gibi birçok alanda yapılan araştırmaların istatistiksel olarak değerlendirilmesinde yaygın olarak kullanılan bir tekniktir. Varyans analizi tekniği bağımsız üç veya daha fazla grup ortalamaları arasındaki farkın irdelenmesinde kullanılır. Yaygın olarak kullanılan iki tip varyans analizi modeli vardır. Bunlar Tek Yönlü Varyans Analizi Modeli (One-way ANOVA) ve İki Yönlü Varyans Analiz Modeli (Two-Way ANOVA) dir. Bu çalışmada bu iki varyans analiz modeli ve uygulamaları hakkında temel bilgiler verilecektir.
İstatistik Türkçe
D205 Nolu Derslik

comu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır