turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


21 Şubat 2019, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Genel Seminer

Holomorphic Extension of Mappings between Hypersurfaces

Özcan Yazıcı
METU, Türkiye

Let $M\subset \mathbb C^N, M'\subset \mathbb C^{N'}$ be real analytic hypersurfaces and $F$ be a holomorphic mapping on one side of $M$, continuous $M$ and $F(M)\subset M'$. When $N=N'$, assuming that $M$ and $M'$ have some non-degeneracy properties, it is well known that any such mapping $F$ extends holomorphically to the other side of the hyperplane $M$. When $N=N'=1$, this result is known as Schwarz Reflection Principle. In the case of $N'>N$, a very little is known about the holomorphic extension of such mappings. This extension problem is also related to holomorphic extension of meromorphic mappings of hypersurfaces. In this talk, we will review some well known results and mention some recent results about these problems.
Analiz İngilizce
Gündüz İkeda Seminar Room

odtu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır