turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Aralık 2018, 13:00


Yeditepe Üniversitesi Genel Seminer

A Combinatorial Interpretation of the LDU-Decomposition of Totally Positive Matrices and their Inverses

Nermine El Sissi
The American University in Cairo, Mısır

In this talk we explore the combinatorial description of the LDU-decomposition of totally positive matrices. A description of the lower triangular L, the diagonal D and the upper triangular U matrices of the LDU-decomposition of totally positive matrices in terms of the combinatorial structure of essential planar networks is provided. Similarly, we give a combinatorial description of the inverses of the aforementioned matrices. Lastly, we provide recursive formulae for computing the L, D, and U matrices of a totally positive matrix.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Yeditepe Üniversitesi, Matematik Bölümü (Seminer odası)

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır