turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Aralık 2018, 15.30


Yozgat Bozok Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

On the Robust Stability of Polynomial Matrix Families

Gökhan Çelebi
Yozgat Bozok Üniversitesi, Türkiye

Bu çalışmada boyutu n×n olan gerçel matrislerden oluşan bir matris ailesinin robust Hurwitz ve robust Schur kararlılığı problemleri ele alınmıştır. Matris ailesinin Hurwitz kararlılığı bu aileye karşılık gelen iki tane çok değişkenli polinomun, Schur kararlılığı ise bu aileye karşılık gelen üç tane çok değişkenli polinomun pozitifliğine indirgenmiştir. Bu polinomların pozitifliğini test etmek için Bernstein açılımı ve işarete göre ayrıştırma metotları kullanılmıştır.
Analiz Türkçe
Yozgat Bozok Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Matematik Bölümü, 403 numaralı sınıf. YOZGAT
İlgili Web Bağlantısı

bozok 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır