turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Aralık 2018, 16:00


Bilkent Üniversitesi Analiz Seminerleri

Minimality of a Self-similar Structure

Sıla Kesimal
Bilkent University, Türkiye

The notion of ''fractals'' was introduced by Mandelbrot in the description of nature.''Self-similarity'' is very important in the study of such sets and most classical fractal sets constructed by many mathematicians have the self-similarity in some sense. In this talk, I will give the basics of self-similar sets and explain the topological structures of them. Then I will define a self-similar structure which is a purely topological description of a self-similar set. Finally, I will state and prove a thorem which gives a characterization of ''minimality'' of a self-similar structure.
Analiz İngilizce
Mathematics Seminar Room, SA - 141.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır