turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


18 Aralık 2018, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Seminerleri

A Robust Nested Iterative Scheme for Solving Sparse Symmetric Indefinite Linear Systems

Murat Manguoğlu
Department of Computer Engineering, Middle East Technical University, Türkiye

Sparse linear systems of equations that are symmetric and indefinite are an important class of problems that arise in a variety of applications including optimization, computational physics and chemistry. We propose a novel 2-level nested Krylov subspace scheme for symmetric indefinite systems where the coefficient matrix has only few negative eigenvalues. The proposed scheme consists of outer Minimum Residual (MINRES) iterations with a deflated preconditioner. Deflated systems involving the preconditioner are solved via inner Conjugate Gradient (CG) iterations with an indefinite preconditioner. The robustness of the proposed scheme is illustrated via realistic linear systems that arise in a variety of applications.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Hayri Körezlioğlu Seminar Room, IAM, METU
Ek Dosya
İlgili Web Bağlantısı

ume 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır