turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


11 Aralık 2018, 16:00


Bilkent Üniversitesi Analiz Seminerleri

Dilations of Kernels Valued in Continuous Mappings Between Pre-locally C*-algebras

Serdar Ay
Bilkent University, Türkiye

In the 2004 article Type I Product Systems of Hilbert Modules Barreto et al. define the notion of a completely positive semidefinite kernel valued in the bounded mappings between preC*-algebras and prove a dilation theorem for such kernels, which is a useful result tool in proving many other results and also it generalizes Paschke's dilation theorem. In this talk we will state and prove a version of their theorem in the larger category of locally C*-algebras. Applications will be discussed as time permits.
Analiz İngilizce
Mathematics Seminar Room, SA - 141.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır