turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


12 Aralık 2018, 14:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Torik Çoklupotansiyel Teori

Sibel Şahin
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Türkiye

Bu konuşmada torik, kompakt, Kähler manifoldlarda quasi-çoklualtharmonik fonksiyonların oluşturduğu sonlu enerji sınıflarının davranışını inceleyeceğiz. Öncelikle her bir torik, kompakt manifoldun Öklidyen uzaylardaki geometrik karşılıkları ve bu bire bir ilişki nedeniyle kompleks ve reel potansiyel teorilerin nasıl ilişkilendirilebileceği üzerinde durup sonrasında da bahsi geçen fonksiyon aileleri ile onların gerçel karşılıklarının tekillikleri arasındaki ilişkiyi tartışacağız. Bu çalışma Dan Coman (SU), Vincent Guedj (IMT) ve Ahmed Zeriahi (IMT) ile ortak çalışmadır.
Matematik Türkçe
İ.Ü. Matematik Bölümü D-II

iu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır