turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Aralık 2018, 13:40


Bilkent Üniversitesi Topoloji Seminerleri

2-dimensional groups and H^3

Redi Haderi
Bilkent University, Türkiye

We have seen that H^2 classifies certain group extensions last week. This week we will see what H^3 classifies and that will be equivalence classes of 2-dimensional groups. If we say that a group is a structure that describes symmetries then a 2-group is a structure that describes symmetries and symmetries between symmetries. We make this notion precise using 2-category theory (which will be reviewed to the extent we need). Then we prove that these are equivalent to crossed modules and 2-term extensions. Finally we describe how they are classified via H^3 of an appropriate group.
Topoloji İngilizce
Mathematics Seminar Room, SA - 141.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır