turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Aralık 2018, 11:00


Ankara Dinamik Sistemler Seminerleri

(2n+1)-inci basamaktan sınır değer problemleri için Lyapunov tipi eşitsizlikler

Abdullah Ahmetoğlu
Gazi Üniversitesi, Türkiye

$q \in C ( [ 0 , \infty ) , \mathbb { R } ) , n \in \mathbb { N } , k = 0,1 , \dots , n - 1$ ve $a, b$ iki sıfır yeri ve $x (t)$, $x ^ { ( 2 n + 1 ) } ( t ) + ( - 1 ) ^ { n - 1 } q ( t ) x ( t ) = 0 \quad (1),$ $x ^ { ( k ) } ( a ) = x ^ { ( k ) } ( b ) = 0 \quad ve \quad ( - 1 ) ^ { n - 1 } x ^ { ( n ) } ( a ) = x ^ { ( n ) } ( b ) \quad (2) $ probleminin aşikar olmayan bir çözümü olmak üzere bu problem için elde edilen yeni bir Lyapunov tipi eşitsizlik verilecektir. Bunun için öncelikle $x ^ { ( 2 n + 1 ) } = ( - 1 ) ^ { n - 1 } g ( t )$ diferensiyel denklemi ve (2) sınır koşllarından oluşan problem işin Green fonksiyonu inşa edilecektir.

NOT: Diğer yazarlar: Mustafa Fahri AKTAŞ, Devrim ÇAKMAK

Dinamik Sistemler İngilizce
ODTÜ Matematik Bölümü, Gündüz İkeda Salonu

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır