turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


10 Aralık 2018, 13:40


Bilkent Üniversitesi Topoloji Seminerleri

Group extensions in terms of cohomology

Melih Üçer
Bilkent University, Türkiye

We will discuss the group extensions and their classification. Precisely, we will prove a theorem according to which the extensions of a group H by a group K are classified in terms of the 2nd and 3rd cohomology groups of K with coefficients in the center of H. Finally, we will mention another similar theorem and discuss examples in which one classifies a certain object of interest by using these theorems.
Topoloji İngilizce
Mathematics Seminar Room, SA - 141.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır