turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


07 Aralık 2018, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

Manifolds Admitting No Real Projective Structure

Yıldıray Ozan
ODTÜ, Türkiye

In this talk first, we will define and give basic results about real projective structures on smooth manifolds. Then we will discuss such structures on two and three manifolds. Next we will mention the 2015 result by D. Cooper and W. Goldman that the smooth manifold ${\mathbb RP}^3\sharp {\mathbb RP}^3$does not admit any real projective structure (the first known example in dimension three), and we will generalize this result to all higher dimensions. If time permits, we will mention different type of examples of smooth manifolds with no real projective structure.
Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, ODTÜ

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır