turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Aralık 2018, 16:00


Bilkent Üniversitesi Analiz Seminerleri

Herglotz Representation Theorems and Some Applications

Aurelian Gheondea
Bilkent University, Türkiye

We first recall two classical theorems of Gustav Herglotz on integral representations of positive harmonic functions and of holomorphic functions with positive real part. As a first application, we present a short proof of Caratheodory's Theorem for characterization of holomorphic functions with positive real part in terms of the Toeplitz kernel of the Taylor coefficients of the functions. After recalling the Stieltjes Inversion Formula we provide a second application to the spectral theory of linear operators in indefinite inner product spaces.
Analiz İngilizce
Mathematics Seminar Room, SA - 141.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır