turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Aralık 2018, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Seminerleri

High Performance Computing with General Purpose GPUs and Recent Trends

Adnan Özsoy
Department of Computer Engineering, Hacettepe University, Türkiye

In recent years, there has been an explosive growth in the use of graphic processing units (GPUs) for general‐purpose computing, motivating the design of general‐purpose GPU (GPGPU) hardware, which the creators have envisioned for applications unrelated to graphics processing. The GPGPUs provide massive parallel computing environments, with hundreds of cores and high memory bandwidth in a low cost, energy‐efficient platform. In this seminar, a history of the GPGPU evolution will be given along with the general capabilities of the hardware. Past work on data compression and sequence alignment in bio‐informatics are the two case studies of the seminar. Finally, recent trends in the GPGPU research will be addressed.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Hayri Körezlioğlu Seminar Room, IAM, METU
İlgili Web Bağlantısı

ume 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır