turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


03 Aralık 2018, 13:40


Bilkent Üniversitesi Topoloji Seminerleri

Free $(Z/p)^n$-complexes

Marc Stephan
Max-Planck-Institut für Mathematik, Bonn, Almanya

Carlsson conjectured that the sum of $mod-p$ Betti numbers of a finite, free $(Z/p)^n-CW$ complex is at least $2^n$. For $p=2$, he connected chain complexes with a free $(Z/p)^n$-action to DG modules over a polynomial ring in order to establish lower bounds using commutative algebra and algebraic geometry. In this talk, I will report on joint work with Jeremiah Heller on how to extend this connection to commutative algebra to all primes, and on joint work with Henrik Rüping about non-realizability of $(Z/p)^n$-equivariant chain complexes.
Topoloji İngilizce
Mathematics Seminar Room, SA - 141.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır