turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


21 Kasım 2018, 14:00


Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Categorification and Heisenberg algebras

Can Ozan Oğuz
Galatasaray Universitesi, Türkiye

Categorification is a recent philosophy that aims to enrich current set-based theories by introducing a new layer of morphisms, hence obtaining a category based theory. A classical example is homology theories that recover Euler characteristic through their dimensions, but offer more since one can talk about morphisms between homology groups now. After an introduction to categorification, we will see how this idea was applied to a Heisenberg algebra, through its connection to representation theory of the symmetric group .
Matematik İngilizce
Galatasaray Üniversitesi, FEF10 dersligi
İlgili Web Bağlantısı

oguzabel 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır