turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


15 Kasım 2018, 10:30


Marmara Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Spaces of Integrable Functions With Respect to Vector Capacities and Applications

Enrique A. Sanchez Perez
Universidad Politécnica de Valencia, İspanya

In this talk we explain a Choquet type integral for real valued functions with respect to vector-valued non-additive capacities. Following a Bartle-Dunford-Schwartz type integration method combined with the classical Choquet construction, we define two classes of integrable functions that show to be quasi-Banach function spaces. Although the result is a rather abstract structure, we show that these spaces can be used for defining models of bibliometric and econometric indices. This application lies in the fact that a relevant amount of indices in Information Science are actually defined by non-additive integrals, and can be classified in terms of either a Bochner-type norm or a Pettis-type norm.
Analiz İngilizce
Göztepe Campus, GZFA09.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır