turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Kasım 2018, 17:15


Galatasaray Üniversitesi Matematik Kulübü Konuşmaları

A Brief Introduction to Number Fields

Begüm Gülşah Çaktı
Koç Üniversitesi, Türkiye

Number field is one of the main objects in number theory. In this talk, our aim is to give a brief introduction to number fields as one may guess from the title. First, we will define what a field extension is and then focus on algebraic extensions. In the second part of the talk, we will define number field and introduce some basic concepts such as the discriminant of any basis of a number field, norm and trace. If time permits, we will also present algebraic integers and the ring of integers of a number field. This talk is mainly designed for undergraduate students, so basic knowledge about linear algebra is sufficed.
Sayılar Teorisi İngilizce
Galatasaray Üniversitesi - FEF10 Sınıfı

gsu_mok 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır