turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Kasım 2018, 13:00


Çankaya Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

A second order accurate numerical approximation for time-space fractional diffusion equation

Sadia Arshad
COMSATS University Islamabad, Lahore Campus, Türkiye

I will discuss a finite difference method to solve time–space linear and nonlinear fractional diffusion equations. Specifically, the centered difference scheme is used to approximate the Riesz fractional derivative in space. A trapezoidal formula is used to solve a system of Volterra integral equations transformed from spatial discretization. Stability and convergence of the proposed scheme is discussed which shows second-order accuracy both in temporal and spatial directions. Finally, examples are presented to show the accuracy and effectiveness of the schemes.
Uygulamalı Matematik İngilizce
Çankaya Üniversitesi, Merkez Kampüs, R-213
Ek Dosya

cankayamcs 20.03.2020_14:07'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır