turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Kasım 2018, 15:40


Bilkent Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

Serre's GAGA (Géometrie Algébrique et Géométrie Analytique)

Emre Coşkun
ODTÜ, Türkiye

Serre's famous theorem known as "GAGA" (Géometrie Algébrique et Géométrie Analytique - Algebraic Geometry and Analytic Geometry) is a fundamental result in algebraic geometry. It basically says that the theory of complex analytic subvarieties of projective space and the theory of algebraic subvarieties of projective space coincide. In this series of lectures, we shall start with the fundamentals of complex analytic geometry and then move toward the proof of GAGA.
Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, Bilkent.

odtu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır