turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


12 Kasım 2018, 10:40


Bilkent Üniversitesi Cebir Seminerleri

Brauer pairs, pointed groups, and block fusion

Matthew Gelvin
Bilkent University, Türkiye

In this talk we will describe how a block B of the finite group G gives rise to a fusion system on the block's defect group D. The rough idea is that G induces conjugacy relations among the subgroups of D, but we only consider those conjugations that respect B. To make sense of what this means, we introduce the notion of a Brauer pair, whose technical properties we will prove by considering the more refined notion of a local pointed group.

NOT: Konuşma öncesinde çay-kurabiye ikramı yapılacaktır

Grup Teorisi İngilizce
Seminar Room SA - 141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır