turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


02 Kasım 2018, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

A few further remarks on Enriques surfaces

Alexander Degtyarev
Bilkent University, Türkiye

I will continue the subject of the previous talks, viz. a characterization of the K3-surfaces covering an Enriques surface. I will: (1) explain that the existence of a fixed point free involution depends on the *genus* of the transcendental lattice only; (2) give the answer for *most* genera, leaving just a few of them open; (3) outline the difficulties that may arise in the case of those few open genera. (Following Nikulin, we describe the genus of an even lattice by means of its signature and discriminant form; for small ranks, the relevant data, viz. length and parity of the 2-primary part, can be restated in terms of the parity of the coefficients of the Gram matrix.)
Cebirsel Geometri İngilizce
Gündüz İkeda Seminar Room
İlgili Web Bağlantısı

odtu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır