turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


02 Kasım 2018, 15:30


Çankaya Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Classification, Equivalence Relations and Descriptive Set Theory

Burak Kaya
Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Türkiye

Classification problems have always been a central theme in mathematics. Consequently, one may wonder whether or not it is possible to measure the "difficulty" of a classification problem. Over the last couple decades, descriptive set theory has successfully provided a framework to rigorously measure the relative complexity of classification problems from diverse areas of mathematics. In the first half of this talk, we shall introduce this framework and briefly summarize some key results and their implications. In the second half of this talk, we shall focus on some classification problems from topological dynamics and present some of our own results. No prior knowledge on the topic will be assumed.
Model Teori İngilizce
Çankaya Üniversitesi, Merkez Kampüs, R-213
Ek Dosya

cankayamcs 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır