turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


24 Ekim 2018, 14:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

4-boyutlu farklı metrik işaretli manifoldlar üzerindeki reküran tensör alanları

Bahar Kırık
Marmara Üniversitesi, Türkiye

Bu konuşmada, (+, +, -, -), (+, +, +, -) ve (+, +, +, +) metrik işaretlerine sahip 4-boyutlu manifoldlar üzerindeki ikinci mertebeden simetrik ve anti-simetrik olan tensör alanlarından bahsedilecektir. İlk olarak, 4-boyutlu manifoldlar üzerindeki bazı geometrik yapılar hakkında bilgi verilecektir. Daha sonra, reküran tensör alanları incelenecektir. İkinci mertebeden simetrik ve anti-simetrik tensör alanlarının söz konusu manifoldlar üzerindeki sınıflandırılmaları göz önüne alınarak reküran olma problemleri araştırılacaktır. Son olarak, bu kavramların dolanım teorisiyle ilişkisinden bahsedilecektir ve bazı sonuçlar verilecektir.
Geometri Türkçe
İ.Ü. Matematik Bölümü D-II

iu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır