turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


23 Ekim 2018, 16:00


Bilkent Üniversitesi Analiz Seminerleri

Quantisations of Ordered *-Spaces

Aurelian Gheondea
Bilkent University, Türkiye

An ordered *-space is a complex vector space endowed with an involution and a strict cone, with certain compatibility conditions. A quantisation of an ordered *-space Z is a sequence of strict cones in M_n(Z), the tensor product of the C*-algebra of n x n complex matrices with Z, with certain compatibility conditions. We show that to any ordered *-space one can associate a weak quantisation (the largest) and strong quantisation (the smallest) and that these have certain universality properties. In the end we comment on some problems in quantisations of topologically ordered *-spaces.
Analiz İngilizce
SA - 141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır