turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


19 Haziran 2018, 15:30


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

New developments in hypergraph Ramsey theory

Dhruv Mubayi
University of Illinois, Amerika Birleşik Devletleri

I will describe several new constructions in hypergraph Ramsey theory, These constructions settle old conjectures of Erdos-Hajnal (1972) on classical Ramsey numbers and Ajtai-Erdos-Komlos-Szemeredi (1981) on off-diagonal variants, as well as more recent questions due to Conlon-Fox-Lee-Sudakov and others on generalized Ramsey problems. The talk will be accessible to a general combinatorial mathematical audience.

NOT: Üniversiteye girişte sıkıntı yaşanmaması adına, konuşmaya gelmek isteyenlerin hafta sonuna kadar ayberkz@gmail.com adresinden temasa geçmeleri iyi olabilir.

Çizge Kuramı ve Kombinatorik İngilizce
IMBM Seminar Room, Bogazici University South Campus

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır