turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


30 Nisan 2018, 18:00


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Random Spanning Trees, Electrical Networks, and Strongly Rayleigh Measures

Amin Saberi
Stanford University, Amerika Birleşik Devletleri

While probability theory, like much of mathematics has its roots in physics, the level of abstraction often makes the problems less accessible except to a handful of experts. This lecture starts with establishing relations between elementary electric network theory, random walks, and random spanning trees and build on that to present exciting concepts in complex geometry especially the geometry of roots of polynomials and their applications in algorithm design. The talk will be accesible to undergraduates as well.
Olasılık Teorisi İngilizce
TB 130

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır