turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Nisan 2018, 13:30


Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Stable equivalence of Morita type and Scott modules

İpek Tuvay
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Türkiye

Let G be a finite group, p a prime number and k an algebraically closed field of characteristic p. Modular representation theory of finite groups aims to understand the blocks of kG which are the indecomposable two-sided ideals of the group algebra kG. To achieve this aim many categorical equivalences between module categories of the block algebras are introduced. Among these, we are concerned with the stable equivalence of Morita type. In this talk after a brief introduction to the subject, the role of Scott modules in this picture will be discussed. Then a recent result with a joint work with S. Koshitani among these lines will be presented.
Matematik İngilizce
Galatasaray Üniversitesi, FEF 7

gsu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır