turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


21 Mart 2018, 15:40


Atılım Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Stabilization of E_k-Chains

Tuba Çakmak
Atatürk University, Türkiye

My talk will be about families of special subgroups introduced by Altınel and Baginski in their paper on definable envelopes of nilpotent subgroups of groups satisfying the descending chain condition on centralizers. These subgroups generalize double centralizers and form descending chains. We analyze sufficient conditions such descending chains to stop after finitely many steps. We discuss whether this phenomenon can happen in the class of groups satisfying the chain condition on centralizers. In general, such chains may not stabilize after finitely many steps as I will illustrate by an example.
Grup Teorisi İngilizce
FEF 404

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır