turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


22 Mart 2018, 13:40


Sabancı Üniversitesi Matematik Konuşmaları

P/NP Dichotomy for Finite Quandles

Robert McGrail
Bard College, Amerika Birleşik Devletleri

In the 1990's, Jeavons showed that every finite algebra corresponds to a class of constraint satisfaction problems. Vardi later conjectured that idempotent algebras exhibit P/NP dichotomy: Every non NP-complete algebra in this class must be tractable. The speaker demonstrates that dichotomy in finite quandles follows from a very strong notion of connectivity in Cayley graphs. Moreover, P/NP membership is first-order axiomatizable in an important subclass of quandles.
Cebir İngilizce
FENS-L055

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır