turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


07 Mart 2018, 15:30


İstanbul Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Makine Öğrenmesi

Elif Kartal
İstanbul Üniversitesi, Türkiye

Makine öğrenmesi, matematik ve istatistikle bolca beslenen yapay zekânın alt çalışma alanlarından biridir. Yapay zekâ çalışmaları, temelde insan zekâsının bilgisayarlara aktarılabilmesine odaklanırken; makine öğrenmesi, öğrenebilen/kendi kendine karar verebilen makinelerin geliştirilmesiyle ilgilenmektedir. Bir başka deyişle, insanlarda hayat boyu devam eden öğrenme sürecinin makinelerede nasıl gerçekleştirilebileceği konusunda yapılan çalışmaları kapsamaktadır.
Bu seminerde; zekâ ve yapay zekâ kavramlarından yola çıkılarak makine öğrenmesi kavramı ve makine öğrenmesi süreci ele alıncaktır.

NOT: İlgilenen herkesi bekleriz

Sinir Ağları ve Yapay Zeka Türkçe
İ.Ü. Matematik Bölümü D-II

iu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır